Programy szkoleń dla rekruterów i zespołów HR

Metody dopasowane do Twojej branży

Szkolenia po polsku i/lub po angielsku

Rezultaty, które dają się zmierzyć

Szkolenia z rekrutacji i wyszukiwania kandydatów

POZIOM TRUDNOŚCI: NISKI

Szkolenie idealnie dopasowane do potrzeb zespołów, które do tej pory korzystały wyłącznie z ogłoszeń rekrutacyjnych. Wprowadzenie elementów związanych z candidate experience pozwala stworzyć skuteczny plan bezpośredniego docierania do kandydatów w sieci. Mechanizmy budowania marki rekrutera pozwalają dodatkowo zwiększyć ilość odpowiedzi od kandydatów.

Czas trwania: 8 godzin

1. Jak zachowuje się kandydat w internecie?

Skuteczność działań rekrutacyjnych prowadzonych online jest związana bezpośrednio z umiejętnością zrozumienia zachowań kandydatów. Dlatego pierwsza część szkolenia koncentruje się wokół sposobów, w jaki kandydaci poszukują pracy online, informacji, na które zwracają uwagę i ich wykorzystania do stworzenia wyjątkowego candidate experience.

2. Skuteczne wyszukiwanie kandydatów w social media

W trakcie szkolenia omówione zostaną podstawowe metody wyszukiwania kandydatów za pomocą portali profesjonalnych (takich jak LinkedIn czy GoldenLine), ale też social media, czyli Facebooka, Twittera czy Instagrama. Wszystkie omówione metody związane są z aktywnym wyszukiwaniem kandydatów przy użyciu darmowych profili rekrutera, co pozwala zespołowi obniżyć koszty związane z prowadzeniem rekrutacji.

3. Talent pooling i marka rekrutera

Ostatnia część warsztatów poświęcona jest możliwości tworzenia tak zwanych talent pooli, czyli żywych baz kandydatów przy wykorzystaniu mechanizmów związanych z marką osobistą. Przy wykorzystaniu bezpłatnych narzędzi rekruterzy nauczą się jak zarządzać listami kandydatów, jak zwiększać ilość aplikacji spontanicznych i poleceń (referrals) od kandydatów.

POZIOM TRUDNOŚCI: ŚREDNI LUB WYSOKI

Szkolenie odpowiada potrzebom zespołów, które zajmują się obecnie wyszukiwaniem kandydatów, ale poszukują nowych metod sourcingowych. Warsztat stanowi zarówno instruktaż jak i inspirację, dostarczając rekruterom wiedzę na temat metod wyszukiwania oraz źródeł wiedzy pozwalających na dalsze samokształcenie.

Czas trwania: 8-10 godzin

1. Podstawy skutecznego sourcingu

Część szkolenia poświęcona tworzeniu skutecznych strategii sourcingowych. W trakcie moderowanej dyskusji zespół przygotowuje mapę procesu sourcingowego w oparciu o własne praktyki. Podczas szkolenia odnoszę się do tego procesu, proponując usprawnienia polegające na przykład na dodaniu dodatkowych elementów czy wykorzystaniu darmowych narzędzi sourcingowych.

2. Wyszukiwanie profili kandydatów wewnątrz portali profesjonalnych i społecznościowych

Wyszukiwanie profili kandydatów odbywa się w oparciu o przykładowe profile kandydatów rekrutowanych przez zespół. W trakcie warsztatów zespół zapoznaje się z zaawansowanymi metodami wyszukiwania kandydatów na portalach takich jak LinkedIn i Goldenline, ale też na platformach typowo społecznościowych jak Facebook, Twitter czy Instagram. Lista portali uwzględnionych w programie szkolenia jest przygotowana po konsultacji z trenerem i zależy od profili kandydatów, z jakimi pracuje zespół.

3. Wyszukiwanie profili kandydatów za pomocą x-ray search

Boolean Search cieszy się już pewną popularnością na polskim rynku. Rekruterzy niekoniecznie jednak posługują się nim bardzo swobodnie. Podczas szkolenia rekruterzy będą mieli możliwość nie tylko poznać zaawansowane operatory i komendy służące do wyszukiwania profili kandydatów z poziomu Google – dowiedzą się przede wszystkim jak tworzyć kwerendy wyszukiwania. Dzięki temu poradzą sobie z wyszukiwaniem nie tylko na znanych już sobie portalach, a w razie zmian wprowadzanych w Google będą w stanie samodzielnie zmodyfikować swoje kwerendy wyszukiwania. Zespołom zaawansowanym proponuję również krótki kurs tworzenia Custom Search Engines.

4. Przegląd narzędzi nowoczesnego sourcera

Na rynku funkcjonuje wiele ciekawych narzędzi sourcingowych. W trakcie szkolenia zespół ma okazję zapoznać się z tymi z nich, które najlepiej dostosowane są do polskiego rynku, branży w jakiej działa zespół oraz infrastruktury firmy. Wszystkie są sprawdzone przeze mnie osobiście. Lista narzędzi zostaje dostarczona do zespołu jeszcze przed szkoleniem, dzięki czemu rekruterzy nie tracą podczas szkolenia czasu na ich instalację.

POZIOM TRUDNOŚCI: ŚREDNI LUB WYSOKI

Szkolenie odpowiada potrzebom zespołów prowadzących rekrutacje w branży IT, które zajmują się obecnie wyszukiwaniem kandydatów, ale poszukują nowych metod sourcingowych. Pozwala rekruterom zapoznać się z platformami oraz metodami wyszukiwania platform, z których korzystają programiści.

Czas trwania: 8-10 godzin

1. Wyszukiwanie profili kandydatów wewnątrz portali profesjonalnych i społecznościowych

Wyszukiwanie profili kandydatów odbywa się w oparciu o przykładowe profile kandydatów rekrutowanych przez zespół. W trakcie warsztatów przejrzymy szybko zaawansowane metody wyszukiwania kandydatów na portalach takich jak LinkedIn i Goldenline, ale też na platformach typowo społecznościowych jak Facebook i Twitter, ale też portale dedykowane specjalistom z branży IT (Meetup, Github etc.)

2. Wyszukiwanie profili kandydatów za pomocą x-ray search

Boolean Search cieszy się już pewną popularnością na polskim rynku. Rekruterzy niekoniecznie jednak posługują się nim bardzo swobodnie. Podczas szkolenia rekruterzy mają możliwość nie tylko poznać zaawansowane operatory i komendy służące do wyszukiwania profili kandydatów z poziomu Google – dowiedzą się przede wszystkim jak tworzyć x-ray search podczas wyszukiwania na nieznanych sobie platformach czy forach programistycznych. Zespołom zaawansowanym proponuję również krótki kurs tworzenia Custom Search Engines.

3. Programista też człowiek – gdzie szukać i jak rozmawiać z kandydatami w IT

By zapewnić odpowiednią liczbę kandydatów w procesie nie wystarczy wyszukać kandydatów. Dlatego podczas szkolenia omówimy psychologiczne podstawy pisania skutecznych wiadomości. Zwiększenie wskaźnika odpowiedzi pozwoli oszczędzić czas na wyszukiwaniu nowych profili, co jest szczególnie istotne gdy na rynku brakuje specjalistów z danej dziedziny.

4. Przegląd narzędzi nowoczesnego sourcera w branży IT

Na rynku funkcjonuje wiele ciekawych narzędzi sourcingowych. W trakcie szkolenia zespół ma okazję zapoznać się z tymi z nich, które najlepiej dostosowane są do polskiego rynku, branży IT oraz infrastruktury firmy. Wszystkie są sprawdzone przeze mnie osobiście. Lista narzędzi zostaje dostarczona do zespołu jeszcze przed szkoleniem, dzięki czemu rekruterzy nie tracą podczas szkolenia czasu na ich instalację.

Szkolenia z employer brandingu i social media

POZIOM TRUDNOŚCI: NISKI LUB ŚREDNI

Szkolenie jest opracowane na potrzeby zespołów, które nie prowadzą jeszcze aktywnych działań online lub pragną poszerzyć wiedzę z tego zakresu. Praktyczne przykłady i część warsztatowa sprzyjają retencji wiedzy i pozwalają wdrożyć realne rozwiązania EB-owe w krótkim czasie.

Czas trwania: 8 godzin

1. Budowanie strategii działań w social media

Skuteczna strategia działań online musi być blisko związana z resztą komunikacyjnych działań w firmie oraz z celami postawionymi przed zespołem rekrutacji. Pierwsza część warsztatu jest więc poświęcona formułowaniu odpowiednich (a przede wszystkim mierzalnych) celów dla strategii. Ponadto omawiamy również tworzenie treści w oparciu o persony kandydatów i dobieranie właściwych kanałów komunikacji.

2. Przegląd możliwości serwisów społecznościowych

W trakcie praktycznej sesji z zespołem omówimy możliwości poszczególnych portali profesjonalnych (LinkedIn i GoldenLine) i mediów społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram). Możemy również omówić dodatkowe portale branżowe w zależności od profilu kandydatów, do których próbuje dotrzeć zespół. Ta część szkolenia ma charakter warsztatowy, zespół ma możliwość przedyskutować poszczególne rozwiązania tak, by już kolejnego dnia móc rozpocząć wdrażanie najlepszych dla siebie rozwiązań.

3. Komunikacja online. Niezbędnik EB-owca

Employer branding nie musi wcale zajmować wiele czasu. Dzięki wykorzystaniu darmowych narzędzi nawet bez dedykowanego specjalisty z tej dziedziny, zespół będzie w stanie wdrożyć skuteczne rozwiązania. Omówimy także narzędzia służące do pomiaru efektów prowadzonych działań i monitorowania marki pracodawcy.

Pytania i odpowiedzi

Gdzie odbywa się szkolenie?

Prowadzę szkolenia na terenie Polski i poza nią, w biurze klienta. W wypadku odbycia szkolenia poza Krakowem należy potwierdzić dodatkowe koszty związane z logistyką.

Czy mogę poprosić o zmiany w programie szkolenia?

Tak, oczywiście! Szkolenia zawsze różnią się między sobą szczegółami, dodatkowo mogę też wprowadzić większe zmiany programowe w oparciu o potrzeby zespołu.

Ilu uczestników może wziąć udział w szkoleniu?

Najlepsze efekty osiągam pracując z grupą do 10 uczestników. Szkolenia sourcingowe warto przeprowadzać z mniejszą grupą, co pozwala na przeprowadzenie większej ilości ćwiczeń.

Jakie materiały otrzymam po szkoleniu?

Po szkoleniu manager zespołu lub inna osoba kontaktowa otrzyma materiały drogą elektroniczną. Uwzględniają one prezentację ze szkolenia, plik zawierający notatki z zajęć oraz (w wypadku szkolenia z sourcingu) dodatkowy plik zawierający przykładowe kwerendy wyszukiwania.

Co będzie potrzebne uczestnikom szkolenia?

Zachęcam uczestników szkolenia do zabrania ze sobą laptopów. W wypadku szkolenia z sourcingu jest to konieczne, by przeprowadzić ćwiczenia z wyszukiwania w jego trakcie.

Jak mogę zarezerwować termin szkolenia?

To proste! Skontaktuj się ze mną mailowo, poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie. Moje dane kontaktowe:

kmborowicz(małpa)gmail.com

+48 (0) 793 272 999