UA-70300440-1 Audyt procesu rekrutacji i wyszukiwania kandytatów

audyt procesu rekrutacji

Audyt procesu rekrutacji

 

Nie masz pewności jaki program szkolenia najlepiej odpowie na potrzeby zespołu?

Proponuję krótki audyt procesu rekrutacji, który pozwoli określić potrzeby szkoleniowe, zwłaszcza z zakresu wyszukiwania kandydatów. Po przeprowadzeniu audytu przygotuję raport i rekomendacje dla zespołu, a także pomogę dobrać najbardziej efektywny plan szkolenia.

 

1. Opracowanie, przeprowadzenie i zanalizowanie wyników ankiety dla rekruterów

Ankieta ma zbadać obecny stan wiedzy osób odpowiedzialnych za wyszukanie i dostarczenie kandydatów do klienta. Dotyczyć będzie źródeł pozyskiwania kandydatów, komunikacji z kandydatami oraz zarządzania procesem

2. Opracowanie, przeprowadzenie i zanalizowanie wyników wywiadów z rekruterami

Krótkie wywiady z rekruterami przeprowadzone przez Skype lub przez telefon pomogą pogłębić wiedzę zdobytą dzięki odpowiedziom udzielonym w ankiecie. Dodatkowe pytania pozwolą zrozumieć indywidualne potrzeby każdego rekrutera.

3. Przygotowanie raportu na podstawie przeprowadzonych działań oraz rekomendacji działań dla firmy

Wszystkie zebrane w trakcie pierwszych dwóch kroków informacje zostaną podsumowane w postaci raportu w pliku PDF. Na podstawie zebranych i przeanalizowanych informacji przygotuję rekomendacje działań, które pozwolą:

– podnieść stan wiedzy i skuteczność działań sourcingowych zespołu,
– wprowadzić standardy komunikacji z kandydatami, które usprawnią proces rekrutacji,
– mierzyć efektywność działań sourcingowych.

Jak długo trwa audyt?

Audyt procesu rekrutacji wymaga 20-30 minut czasu od każdego rekrutera. Cały proces może zamknąć się nawet w 5 dniach roboczych, poprzez wysłanie przygotowanego w trakcie audytu raportu wraz z rekomendacjami działań dla zespołu.

W jakiej formie odbędzie się audyt?

Cały audyt mogę przeprowadzić zdalnie. Współpraca z rekruterami odbywa się wtedy poprzez email, telefon i/lub Skype. Na życzenie klienta mogę również przedstawić wyniki audytu podczas spotkania w biurze klienta.

 

Zobacz również dostępne moduły szkoleniowe lub wróć do oferowanych usług.