prywatny
Finding candidates’ personal email addresses for free
May 17, 2017
sourcing in poland
A short guide to recruiting in Poland
May 23, 2017

Jak szybko i skutecznie docierać do kandydatów pasywnych?

anna-dziubinska-348

Dążąc do zwiększenia udziału kandydatów pasywnych w procesie rekrutacyjnym pracodawcy podejmują się często skomplikowanych, a przede wszystkim czasochłonnych działań z zakresu employer brandingu. Tworzą blogi dedykowane specjalistom z interesujących ich dziedzin, organizują meetupy branżowe, realizują (nierzadko wysokobudżetowe) kampanie marketingowe zarówno w social media jak i offline.

Cóż jednak z tego, kiedy “kandydat pasywny” jest z definicji niewrażliwy na nasze działania? Nie przegląda ofert pracy i nie rozmawia z rekruterami. Po pracy nie zajmuje się wyszukiwaniem ciekawych profili pracodawców na Facebooku czy blogów. Wysiłki pracodawców są im więc kompletnie nieznane.

Jest jednak sposób, który pozwala zasadniczo zwiększyć zasięg naszych działań wizerunkowych. Sourcing, czyli aktywne wyszukiwanie kandydatów, daje nam właśnie taką możliwość. Docierając do konkretnych profesjonalistów, którzy, ze względu na posiadane przez siebie kwalifikacje, stanowią grupę docelową zespołu rekrutacji może skutkować zwiększonym zainteresowaniem zarówno działaniami wizerunkowymi, jakie prowadzimy, jak i samymi ofertami pracy.

Ostatnio na ten temat wypowiadałam się w artykule dla portalu HRstandard: oryginał dostępny jest tutaj.

 

PS. Na co dzień pomagam zespołom rekrutacji w wyszukiwaniu kandydatów – jeśli poszukujecie wsparcia w tym zakresie zapraszam do kontaktu :)

Kasia Borowicz
Kasia Borowicz
Social Recruiting geek turned trainer, networking enthusiast & blogger. Love travel, sci-fi & all things employer branding! I travel between London and Poland hence the bilingual blog :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *