21978897426_4391e344de_k
Sourcing Summit
September 24, 2015
florian-klauer-489
Creative job ads? Let’s just settle for good ones!
October 28, 2015

Sourcing Summit 2015

21978897426_4391e344de_k

Sourcing Summit to największa konferencja w Europie poświęcona wyszukiwaniu kandydatów. Definicja sourcingu pozostaje kwestią sporną, większość zgadza się jednak co do dwóch podstawowych elementów, które obejmuje: wyszukiwanie potencjalnych kandydatów i nawiązywanie z nimi kontaktu (kryjące się pod dumnie brzmiącym słowem engagement).

Konferencja trwa dwa dni, a jej uczestnicy to zarówno sourcerzy i rekruterzy jak i managerowie zarządzający zespołami czy całymi centrami rekrutacyjnymi. Prezentacje poruszają zarówno kwestie techniczne związane z wyszukiwaniem kandydatów w sieci, budowaniem i zarządzaniem procesami i nowymi trendami w rekrutacji.

Kiedy zostałam zaproszona do uczestnictwa w wydarzeniu nie miałam jasnego pomysłu na własną prezentację, ale moje własne doświadczenia związane z przeprowadzką i pracą w Londynie zainspirowały mnie do poruszenia kwestii kultury organizacyjnej.

Chyba wszystkim rekruterom bez względu na język, w którym pracują znana jest idea “culture fit”. Ale czy rzeczywiście udaje nam się uchwycić zagadnienia związane z kulturą w ramach procesów rekrutacyjnych, które prowadzimy? Jak definiujemy kulturę i w jaki sposób sprawdzamy dopasowanie kulturowe kandydatów w procesie? Czy możliwe jest określenie dopasowania kulturowego przed rozmową z kandydatem, a więc na etapie sourcingu i jak miałoby wyglądać?

Na ten temat mówiłam w Amsterdamie, prezentację zamieszczam poniżej:

Prezentacja została przyjęta bardzo entuzjastycznie, co zaskutkowało zaproszeniami do kolejnych wystąpień. Obecnie pracuję nad serią wpisów przybliżających tematykę kultury organizacyjnej w rektutacji, którą opublikuję na blogu.

 

Autor zdjęcia: Oscar Mager

Kasia Borowicz
Kasia Borowicz
Social Recruiting geek turned trainer, networking enthusiast & blogger. Love travel, sci-fi & all things employer branding! I travel between London and Poland hence the bilingual blog :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *